Kanal Sport Programoversigt

Torsdag d. 24/04

10:00 Reserveligaen: Silkeborg - Randers FC (G)
12:00 3F Ligaen
12:30 SPORTEN KORT
13:30 Reserveligaen: FCN - AaB (G)
15:30 3F Ligaen
16:00 Mig og Sporten: Martin Pedersen
16:15 SPORTEN KORT
18:20 KIF Kolding København Update, ugepremiere
18:50 SPORTEN KORT
19:00 3F Ligaen
19:30 NordicBet LIGA, ugepremiere
20:00 Dart: Studsen - Ringsted, direkte
22:30 KIF Kolding København Update
23:00 NordicBet LIGA
 

Fredag d. 25/04

10:00 Dart: Studsen - Ringsted (G)
12:25 NordicBet LIGA
12:55 KIF Kolding København Update
13:25 3F Ligaen
13:55 Pige finale, DM i efterskolehåndbold, direkte
15:00 Drenge finale, DM i efterskolehåndbold, direkte
16:00 SPORTEN KORT
17:00 NordicBet LIGA
17:30 KIF Kolding København Update
18:00 Dart: Studsen - Ringsted (G)
20:30 NordicBet LIGA
21:00 Pige finale, DM i efterskolehåndbold (G)
22:00 Drenge finale, DM i efterskolehåndbold (G)
23:00 KIF Kolding København Update

Lørdag d. 26/04

10:00 Pige finale, DM i efterskolehåndbold (G)
11:00 Drenge finale, DM i efterskolehåndbold (G)
12:00 3F Ligaen
12:30 NordicBet LIGA
13:00 SPORTEN KORT
14:50 Opryk. HHL: Team Sydhavsøerne - Lemvig - direkte
16:45 Pige finale, DM i efterskolehåndbold (G)
17:45 Drenge finale, DM i efterskolehåndbold (G)
18:45 KIF Kolding København Update
19:15 SPORTEN KORT
19:30 Bordtennis: Roskilde - København Finale (G)
22:00 KIF Kolding København Update
22:30 SPORTEN KORT
 

Søndag d. 27/04

10:00 Opryk. HHL: Team Sydhavsøerne - Lemvig (G)
11:45 SPORTEN KORT
12:25 KIF Kolding København Update
12:55 2. div.: Fremad Amager - B93
15:00 TipsLive, direkte fra Idrættens Hus
17:30 SPORTEN KORT
19:00 KIF Kolding København Update
19:30 SPORTEN KORT
20:55 Brasilianske Serie A: Corinthians - Flamingo, direkte
22:55 SPORTEN KORT

Mandag d. 28/04

10:00 Brasilianske Serie A: Corinthians - Flamingo (G)
11:45 KIF Kolding København Update
12:15 SPORTEN KORT
13:55 Reserveligaen: FCN - AGF, direkte
16:00 KIF Kolding København Update
16:30 Mig og Sporten: Martin Pedersen
16:45 SPORTEN KORT
16:55 Reserveligaen: Silkeborg - AC Horsens, direkte
19:00 3F Ligaen, ugepremiere
19:30 Brasilianske Serie A: Corinthians - Flamingo (G)
21:15 3F Ligaen
21:45 SPORTEN KORT
 

Tirsdag d. 29/04

10:00 Reserveligaen: FCN - AGF (G)
12:00 SPORTEN KORT
14:25 3F Ligaen
14:55 Reserveligaen: Randers - FC Midtjylland, direkte
17:00 3F Ligaen
17:30 Reserveligaen: Silkeborg - AC Horsens (G)
19:30 Mig og Sporten: Martin Pedersen
19:45 KIF Kolding København Update
20:15 Reserveligaen: Randers - FC Midtjylland (G)
22:15 3F Ligaen
22:45 SPORTEN KORT

KIF Kolding København Update tor. 18:20

 KIF Kolding København Update tor. 18:20
Kanal Sport | kontakt@kanalsport.dk

Søg i arkivet